Sylwia Dębiec Makijaż Szczecin

Sylwia Dębiec Makijaż Szczecin

Czyste, intensywne, żywe odcienie żółci

Dodano: 29 mar 2017

Żółć to kolor ciepły ale rozróżniamy cieplejsze i chłodniejsze jego odcienie. Dlaczego?

Cieplejsze odcienie żółci to takie do, których dodano magentę (czerwień) a chłodniejsze odcienie żółci to te z odrobiną cyjanu (niebieskiego).

W tym wpisie pokażę Ci czyste, intensywne, żywe odcienie żółci, wśród których są zimniejsze oraz cieplejsze odcienie.

 

Dla kogo jest żółty?

ŻÓŁTY to kolor idealny dla osób niezależnych, pewnych siebie, indywidualistów. Ma wielką moc.

Wybija się na tle innych kolorów, dominuje. W postaci dodatków ożywi stylizację, w total looku może drażnić na dłuższą metę, szczególnie chłodniejsze wersje żółci – limonka oraz cyber yellow.

Cieplejsze odcienie są o wiele przyjemniejsze.

Zobacz 8 czystych, intensywnych, żywych odcieni żółci. Zaczynamy:)

 

Limonkowa żółć, lime yellow – to żółć, która jest delikatnie zazieleniona a to dlatego że do 100% żółci dodany jest cyjan (niebieski). Taką żółć schłodzoną cyjanem określamy jako chłodną.

 

Neonowa żółć, cyber yellow – to żółć bardzo intensywna, agresywna, dominująca. Ma w sobie odrobinę cyjanu ale już mniej niż limonka. To też chłodna żółć.

 

 

Cytrynowa żółć, lemon yellow – czysta żółć, 100% żółci bez żadnych dodatków.

 

 

Kanarkowa żółć, canary yellow – cieplejsza od cytryny, bo z niewielkim dodatkiem magenty i odrobinę ciemniejsza za sprawą czerni.

 

Bananowa żółć, banana yellow – ciepły intensywny odcień żółci.

Kukurydziana żółć, maize yellow – intensywna, wyraźnie ciepła, cieplejsza od bananowej żółci za sprawą większej ilości magenty dodanej do żółci.

 

Topazowa żółć, topaz yellow – intensywna, wyraźnie ciepła bo z większym dodatkiem magenty w składzie. Jest to żółć, która delikatnie wpada w pomarańcz.

 

Szafranowa żółć, saffron yellow – żółć z większą dawką magenty niż topazowa żółć. Piękna bardzo ciepła żółć, wpadająca w pomarańcz, na granicy z pomarańczem. Ten odcień to biegun kolorów ciepłych.

8 niesamowitych intensywnych żółci. Uwielbiam patrzeć na szafran, topaz i kukurydzianą żółć, to zdecydowanie 3 moje ulubione z grupy żółci intensywnych. Piękne, energetyczne, przywodzące na myśl słońce i egzotyczne wakacje.

Nosisz żółty? Czy jest on w tym wpisie? Pochwal się. A może w Twojej szafie nie ma nic żółtego?

Niebawem kolejna dawka żółci, tym razem jasne odcienie. Bądźcie czujni:)

 

 

Dodaj komentarz

O mnie

Stylistka, wizażystka, blogerka. Pasjonatka zdrowego trybu życia. Fanka podróży. www.debiecbabicz.com.pl

 

 

 

Popularne posty

Jakie elementy składają się na styl personalny?

19 lis 2023

Na styl personalny składają się następujące elementy: ubranie, buty, torebka, biżuteria, dodatki: pasek, apaszka, okulary, ozdoby itd., makijaż, fryzura, paznokcie. Jak to jest u Ciebie? Intuicyjnie dopasowujesz poszczególne elementy do siebie czy masz na […]

czytaj więcej

Świąteczne stylizacje

10 gru 2022

Święta tuż tuż dlatego jak co roku przychodzę do Ciebie z 3 propozycjami na świąteczne stylizacje. Jestem bardzo ciekawa, która z nich jest Ci najbliższa. Wspólnym elementem każdego z 3 looków jest boski skórzany […]

czytaj więcej