Sylwia Dębiec Makijaż Szczecin

Sylwia Dębiec Makijaż Szczecin

Moja Inspirująca Tablica Stylu

Dodano: 07 mar 2018

Nie wiesz co Ci się podoba, masz mętlik w głowie. W galeriach pełno ubrań a Ty właściwie nie masz na siebie pomysłu. Chodzisz pomiędzy wieszakami i wciąż łapiesz po te same fasony i kolory. Mam na to radę. Stwórz swoją inspirującą tablicę stylu. Tablicę, na której będziesz mieć piękne zestawienia, które zainspirują Cię do ciekawych połączeń ubrań ze sobą. Będziesz mogła na nie zerkać każdego dnia i powoli zaczniesz tworzyć swój styl i zmieniać swój sposób myślenia o swoim wizerunku.

 

Ten tekst jest trzecim z cyklu W poszukiwaniu swojego indywidualnego stylu. Pierwszy tekst jest o tym czym jest styl i jakie ma znaczenie znajdziesz go tutaj, drugi tekst o znaczeniu kolorów w ubiorze znajdziesz tutaj.

 

Czym właściwie jest Moja Inspirująca Tablica Stylu? To tablica, na której masz zdjęcia z kobietami w interesujących, ciekawych zestawach ubrań.  Polecam Ci skorzystać ze strony Pinterest i wyszukiwać w języku angielskim zwroty, które będą interesowały Cię, pod którymi znajdziesz inspirujące zdjęcia. Pierwsze od czego musisz zacząć to zastanowić się nad tym jak powinnaś wyglądać w miejscu, w których pracujesz. Czy obowiązuje Cię dress code czy może możesz pozwolić sobie na więcej swobody ale Twój wygląd nadal powinien być elegancki? A może Twój strój może być jaki tylko chcesz? W każdej z tych sytuacji jest miejsce na Twój indywidualny styl. Jeśli już wiesz jakie zasady obowiązują Cię w miejscu twojej pracy, przejdź np. do Pinteresta i wpisz zwroty, pod którymi znajdziesz propozycje pięknych, inspirujących stylizacji. Jeśli Twój wygląd powinien być bardzo elegancki szukaj pod hasłami: business attire a jeśli możesz pozwolić sobie na swobodną elegancję szukaj pod hasłem smart casual a jeśli Twój ubiór może być swobodny to pod hasłem casual.

Na pewno wiesz jak powinnaś wyglądać w pracy jeśli dostałaś odgórne wytyczne ale jeśli takowych nie masz staraj się wyglądać odpowiednio w miejscu swojej pracy. Tak by twój strój nie rozpraszał osoby, z którą rozmawiasz, by był spójny z tym czym się zajmujesz, by był spójny z branżą, w której w której działasz. Polecam Ci także odnalezienie własnej ikony stylu, która będzie Twoim drogowskazem w poszukiwaniu swojego indywidualnego stylu. Obserwuj jej stylizacje i staraj się inspirować. A teraz wróćmy do naszej Inspirującej Tablicy Stylu.  Możesz ją wykonać na komputerze, wydrukować i przykleić do tablicy nad biurkiem bądź np. na szafę, tak byś mogła zerkać co jakiś czas na te zdjęcia. Możesz też powycinać stylizacje z dobrych magazynów, przykleić je do kartki papieru a tę przyczepić np. do tablicy korkowej. Stroje, których będziesz szukać muszą być „Twoje”, musi cieszyć Ci się serce na ich widok.

 

A teraz zadanie  na weekend. Wyszukaj inspirujące zdjęcia z ubraniami, w których zakochasz się od pierwszego spojrzenia. Podejdź do tego tak jakby żadne stylizacyjne zasady nie istniały. Dzięki temu zajrzysz w głąb siebie, pozwolisz sobie na poznanie samej siebie. Stwórz swoją Inspirującą Tablicę Stylu z codziennymi stylizacjami do pracy i drugą tablicę taką bardziej swobodną, weekendową.

 

Poniżej zobaczysz Moje Inspirujące Tablice Stylu. Pierwsza prezentuje stylizacje do pracy, pośród tych inspirujących zdjęć są elementy stylizacji, które modyfikuję jak np. buty. Nigdy nie zobaczysz mnie na zakupach z klientami w szpilkach, jest to niewykonalne. Bieganie po sklepach 4 czy 6 godzin nie byłoby możliwe. Podczas zakupów z klientami, podczas przeglądów szafy czy wykonując makijaż zawsze mam na sobie obuwie na płaskiej podeszwie ewentualnie możesz zobaczyć mnie na kilkucentymetrowym podwyższeniu. Staram się dbać o swój kręgosłup, nogi i psychiczny komfort pracy. Ty też dbaj o siebie, o to by strój wyrażał Ciebie, Twój charakter, Twoje ambicje i kompetencje ale też by nie rujnował Twojego zdrowia.

Szpilki chętnie zakładam okazjonalnie – jeśli mam wystąpienie przed większą publicznością, ważną imprezę, na której chcę być widoczna.

  

 

Druga tablica stylu weekendowa, popracowa. Wygodne sportowe obuwie, ciepłe bluzy, miękkie swetry ale też elementy stylizacji podkreślające moją szczupłą figurę bo atuty trzeba pokazywać!

Kochane to do dzieła! Czekam na Wasze Inspirujące Tablice Stylu. Dajcie znać jak Wam idzie, wrzucajcie zdjęcia Waszych dzieł.

Dodaj komentarz

O mnie

Stylistka, wizażystka, blogerka. Pasjonatka zdrowego trybu życia. Fanka podróży. www.debiecbabicz.com.pl

 

 

 

Popularne posty

Świąteczny Przewodnik Prezentowy 2021/2022

01 gru 2021

Dziękuję za odwiedziny w moim Świątecznym Przewodniku Prezentowym! Mam nadzieję, że znajdziesz tutaj wszystko to czego szukasz. Przewodnik zawiera świąteczne prezenty dla kobiet. W przewodniku występują ubrania, kosmetyki, biżuteria, ozdoby wnętrzarskie. Przewodnik podzieliłam według […]

czytaj więcej

Stylizacje na home office

12 sty 2021

Pracujesz w domu? Zobacz 6 stylizacji, które sprawią, że będziesz pięknie wyglądać i czuć się komfortowo. Pod każdym zdjęciem znajdują się elementy stylizacji z linkami do sklepu. Każdą z nich nazwałam innym francuskim imieniem: […]

czytaj więcej