Sylwia Dębiec Makijaż Szczecin

Sylwia Dębiec Makijaż Szczecin

Czym jest styl i jakie ma znaczenie?

Dodano: 31 paź 2017

Dla mnie styl to sposób na wyrażenie swojej indywidualności, odrębności od innych ludzi. Każda z nas ma inny charakter, kieruje się w życiu innym wartościami. Pracujemy w różnych branżach, inaczej spędzamy czas. Jesteśmy różne pod względem kształtu figury, wzrostu czy budowy twarzy. Jedna ma długie włosy, druga średniej długości a trzecia krótkie. Ich kolory też różnią się od siebie. Mamy różne zabarwienie skóry, każda z nas inne, swoje niepowtarzalne oczy, brwi i usta. Każda wygląda świetnie w innych kolorach. Jesteśmy indywidualnościami, wyjątkowymi kobietami, które strojem mogą tę wyjątkowość podkreślać. Często natomiast strojem wyrażamy coś innego niż nasze wnętrze wtedy dochodzi do braku spójności między naszym wnętrzem a zewnętrzem, wtedy stylu brak.

Styl to harmonia, wyczucie i smak.

 

 

Swój styl wyrażamy poprzez ubranie, odpowiednio skomponowane dodatki, fryzurę, makijaż czy manicure ale nie tylko. Dla mnie to również sposób poruszania się, wypowiadania wszystko to mówi o nas wiele i razem tworzy Twój indywidualny styl. Często brak tej spójności utrudnia nam życie, zaniża nasze możliwości, nie rozwijamy albo wręcz cofamy. Strój powinien być bardzo ważny dla każdego człowieka. Dzięki niemu wysyłamy sygnał do odbiorcy. Jeśli sygnał będzie zły to odbiorca może w ogóle nie chcieć z nami rozmawiać. Dlatego tak ważny jest strój indywidualnie dopasowany do nas. Sposób poruszania i wypowiadania jeśli nie są takie jakich byśmy sobie życzyli wtedy warto nad tym po prostu pracować by móc tę strefę udoskonalić.

Jeśli jesteś spokojną romantyczką, delikatną i drobną, dopasuj swój styl do siebie. Zakładaj zwiewne sukienki w łagodnych kolorach, miękkie, miłe i przyjemne w dotyku materiały. Wzory raczej łagodne, obłe. Naturalnie ułożone włosy  podkreślą Twoją osobowość, makijaż  w łagodnych barwach, bez wyraźnych ostrych linii.

Jeśli natomiast wszędzie Cię pełno, masz ogromną energię i zarażasz nią wszystkich, jesteś pewna siebie to koniecznie wyrażaj strojem swoją odrębność. Nie zakładaj sukienki w kwiaty w przygaszonych barwach, postaw np. na czerwone cygaretki i luźny t-shirt. Podkreślaj intensywnymi kolorami swoją pewność siebie. Makijaż musi być charakterny, może być wyrazisty, możesz nosić mocne kolory na ustach. Fryzura też powinna być dostosowana do Ciebie.

Spójność całego Twojego wyglądu da otoczeniu wyraźny sygnał z kim ma do czynienia. Poza tym ta spójność daje odbiorcy spokój i szybciej Ci on zaufa. Ta spójność czyni z nas kobiety stylowe. A jeśli to czytasz to zapewne pragniesz być stylowa.

Wiesz już, że ważne jest również jaki materiał masz na sobie, jakie kolory, jaki charakter ubrania. Ale zacznijmy od początku.

Pierwsze od czego powinnaś zacząć by budować swój indywidualny styl to zadać sobie pytanie, zastanowić i odpowiedzieć, najlepiej na piśmie: Kim jestem? Co jest dla mnie ważne? Dlatego mam dla Ciebie pierwsze zadanie.

Przygotuj zeszyt i długopis.

  • wypisz wartości jakimi kierujesz się w życiu,
  • wypisz cechy swojego charakteru,
  • zastanów się i zapisz jakie masz talenty, wszystkie nawet te najdrobniejsze.                                                                                                                                                                                                 

Nie wiesz jak to zrobić, poszukaj informacji na ten temat w internecie. Możesz też napisać do mnie wiadomość chętnie podam Ci kilka pozycji, które pomogą Ci. Najważniejsze jest by wejść we własne wnętrze, przyjrzeć się sobie. Nie iść za modą czy tym co nosi siostra czy koleżanki z pracy. Powtarzam każda z nas jest inna i powinna też inaczej dopasowywać swój wygląd do siebie. Nie kopiujmy siebie nawzajem bo to nie ma nic wspólnego ze stylem, dobrym gustem czy smakiem. Wszystkiego można nauczyć się a ja postaram się naprowadzić Ciebie na drogę ku stylowi.

W kolejnym wpisie zastanowimy się nad znaczeniem kolorów. Będziesz mogła dopasować kolory do swoich wartości, cech charakteru czy talentów. Każdy kolor ma swoje znaczenie a świadomość jaki kolor podkreśli nasze wnętrze to krok ku poznaniu siebie i tworzeniu swojego indywidualnego stylu. Dlatego już zapraszam na kolejny wpis.

Wpis Ci się podoba? Jest wartościowy i przydatny dla Ciebie? Udostępnij go proszę, niech dociera do kobiet, które jeszcze nie są świadome jak styl jest ważny i jak bardzo wpływa na nasze życie.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

O mnie

Stylistka, wizażystka, blogerka. Pasjonatka zdrowego trybu życia. Fanka podróży. www.debiecbabicz.com.pl

 

 

 

Popularne posty

Jakie elementy składają się na styl personalny?

19 lis 2023

Na styl personalny składają się następujące elementy: ubranie, buty, torebka, biżuteria, dodatki: pasek, apaszka, okulary, ozdoby itd., makijaż, fryzura, paznokcie. Jak to jest u Ciebie? Intuicyjnie dopasowujesz poszczególne elementy do siebie czy masz na […]

czytaj więcej

Świąteczne stylizacje

10 gru 2022

Święta tuż tuż dlatego jak co roku przychodzę do Ciebie z 3 propozycjami na świąteczne stylizacje. Jestem bardzo ciekawa, która z nich jest Ci najbliższa. Wspólnym elementem każdego z 3 looków jest boski skórzany […]

czytaj więcej